Wielorazowa podpaska jest alternatywą dla jednorazowych. Została stworzona dla kobiet, które nie są w pełni usatysfakcjonowane jakością artykułów higienicznych w sklepach. Z czego zrobiona jest wielorazowa podpaska? Jak o nią dbać, aby służyła długo? Czy można ją prać w pralce, w zwykłym proszku?
Co zyskamy, dzięki zmianie jednorazowych artykułów, na wielokrotnego użytku? Idea zero waste ma coraz więcej zwolenników. Dlatego warto sprawdzić, jakie korzyści przynosi używanie podpasek wielorazowych.
Z czego zrobiona jest wielorazowa podpaska Loffme?
Podpaska wielorazowa powstała z materiału o bardzo wysokich parametrach oddychania. Zostało to potwierdzone specjalistycznymi badaniami. Materiały otrzymały certyfikat Ecarf i Oekotex Standrad. Loffme łączą zalety podpasek naturalnych (są przyjemne w dotyku, nie odparzają, nie wzmagają pocenia) i syntetycznych (łatwo się dopierają i szybko schną).
Dzięki doskonałym właściwościom chłonnym, wielorazowe podpaski nosimy dłużej bez zmieniania w ciągu dnia, niż jednorazowe, także przy silnych krwawieniach. Cienka i komfortowa wielorazowa podpaska Loffme jest wyposażona w membranę paroprzepuszczalną, odprowadzającą wilgoć. Daje to jeszcze większe uczucie komfortu.
Każdą podpaskę musimy zmieniać. Jednorazową po zużyciu wyrzucamy do kosza na odpady. Podpaska wielorazowa powinna być zwinięta i przechowana do momentu prania. Warto zaopatrzyć się w saszetkę Loffme. Dzięki temu swobodnie umieścimy podpaskę w pojemniku na pranie. Zostanie tam do czasu, aż zbierze się wsad do pralki.
Jak prać, aby podpaska wielorazowa służyła na długo?
Należy przestrzegać zasad prania, aby podpaski były czyste przed każdym użyciem oraz bezpieczne dla zdrowia. Właściwie prane i suszone będą służyły przez długi czas. Wielorazowa podpaska powinna być najpierw spłukiwana zimną wodą, a następne wyprana. Można wybrać pranie ręczne w naturalnym mydle. Równie dobrze jest prać w pralce, z codziennym praniem, w temperaturze 30-60 st. C, w zwykłym środku piorącym. Nie należy używać płynów do zmiękczania tkanin, ponieważ zatykają pory i zmniejszają chłonność materiału. Suszymy je rozwieszone na suszarce lub na ciepłym kaloryferze. Cienka podpaska wielorazowa schnie nie dłużej, niż około dwie godziny. Raz w miesiącu warto zamoczyć podpaski w gorącej wodzie lub wodzie z octem, aby przywrócić włóknom ich pierwotną strukturę i właściwości.
Zużycie wody na pranie jest nieporównywalnie mniejszym obciążeniem dla środowiska, niż spalanie odpadów sanitarnych, do których zaliczają się jednorazowe podpaski. W skali roku, w Polsce na wysypisko śmieci trafia TRZY MILIARDY zużytych środków higienicznych.
Wielorazowa podpaska zdrowsza od jednorazówki?
Skład podpasek jednorazowych jest szkodliwy dla zdrowia. Stosując ten rodzaj zabezpieczeń podczas okresu, trzeba mieć świadomość, że przez śluzówki zatruwamy organizm dioksynami, chlorem, glifosatem, klejami, substancjami powierzchniowo czynnymi oraz żywicami. Producenci ukrywają ten niewygodny fakt, oślepiając nas sterylną bielą. Czystość i higiena podczas menstruacji, są motywem przewodnim w każdym komunikacie reklamowym. Czy warto płacić zdrowiem za tak przyjętą wygodę?
Witamy w klubie ZERO WASTE
Przygotuj się na więcej dobrych zmian – jedna pociąga za sobą kolejne. Korzyści płynące z używania takiego artykułu jak podpaska wielorazowa sprawiają, że dostrzegamy inne, codzienne czynności, które warto zmienić. Co jeszcze możemy uprościć, z czego zrezygnować, jak mniej śmiecić? Warto zmniejszyć ilości środków chemicznych, zużywanych w domu. Pielęgnacja i dbanie o czystość naturalnymi sposobami jest znacznie zdrowsza, a także korzystniejsze dla środowiska. Zamieniamy żel do mycia, na mydło w kostce. Eksperymentujemy z samodzielnym przygotowaniem kosmetyków z naturalnych składników. Środki czyszczące do kuchni i łazienki zastępujemy octem, kwaskiem cytrynowym i sodą oczyszczoną. Warto sprawdzić więcej naturalnych produktów, dostępnych w naszym sklepie.
Przeczytaj także: Miesiączka w podróży czyli wielorazowe podpaski jadą na wakacje
1 Komentarz
Super, bardzo ekologiczne podejście
Dodaj komentarz