O nas

Produkty stworzone z pasją

Produkty Loffme powstały w oparciu o osobiste doświadczenia ze skórą atopową, alergiami kontaktowymi i wiążącymi się z tym częstymi infekcjami okolic intymnych. Zostały stworzone przez kobiety dla kobiet przy pełnym zrozumieniu ich potrzeby komfortu, bezpieczeństwa i poczucia kobiecości.

Właściwości hipoalergiczne

Zadbałyśmy o to aby nasze produkty powstały z materiału o właściwościach hipoalergicznych, aby każda z nas mogła używać ich bez obaw do codziennej pielęgnacji ciała. Tworzenie produktów hipoalergicznych to ogromna odpowiedzialność za zdrowie i dobre samopoczucie kobiet które nam ufają. W Loffme jesteśmy w stanie udźwignąć jej ciężar, ponieważ mamy pewność, że oddajemy w Wasze ręce samo dobro w najbezpieczniejszej dla zdrowia postaci.

Materiał, który robi różnicę

Wbrew popularnym opiniom, to nie ekologiczna bawełna jest materiałem najlepszym dla skóry wrażliwej, alergicznej i atopowej.

Produkty Loffme powstają z unikalnego materiału będącego połączeniem ułożonych naprzemiennie włókien poliestru (70%) i poliamidu (30%). Struktura materiału posiada przepuszczalność na poziomie 0,1 mikrona, co umożliwia zatrzymywanie na jej powierzchni i brak możliwości rozwoju w wewnętrznych strukturach bakterii, grzybów i części wirusów jak również roztoczy kurzu i ich odchodów.

Dzięki tym wyjątkowym właściwościom wielorazowe podpaski oraz wielorazowe wkładki higieniczne nie przetrzymują zapachów i są bezpieczne dla skóry. Ta charakterystyka pozwala określać materiał jako barierowy – stanowiący bezpieczną barierę ochronną. Materiał bazowy zastosowany w produktach Loffme posiada certyfikaty Ecarf, Oekotex Standard 100.

W procesie wytwarzania materiału wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologiczne, dzięki którym powstaje on bez zaangażowania szkodliwych rozpuszczalników i klejów. Włókna łączone są wyłącznie przy użyciu wody i dźwięku dzięki czemu produkty Loffme są bezpieczne dla ciała i przyjazne dla środowiska.

W niektórych produktach Loffme do materiału bazowego na tej samej zasadzie łączenia włókien dodajemy jony srebra, które mają silne działanie antybakteryjne. W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku materiałów z nanosrebrem jony obecne w produktach Loffme są i będą aktywne pomimo częstego prania i wieloletniego użytkowania. Nie ulegną one wypłukaniu ani wytarciu

Pomimo niewielkiej gramatury, nasz materiał posiada bardzo dobre właściwości izolacji termicznej oraz wysoką chłonność – 400% własnej masy w przypadku wody i 800% w przypadku innych cieczy przy grubości zaledwie 0,7 mm. Filtracja alergenów oraz brak szkodliwych dodatków sprawia, że produkty Loffme mogą być stosowane przez osoby najbardziej wymagające i o szczególnych potrzebach – cierpiące z powodu alergii, w trakcie terapii onkologicznych, chorych na Atopowe i Łuszczycowe Zapalenie Skóry.

Ekologia i zero waste

Jako silne, świadome kobiety mamy ogromny wpływ na ograniczenie szkodliwych odpadów w środowisku naturalnym. Świadomy wybór wielorazowych produktów do higieny i pielęgnacji pozwala nie tylko zatroszczyć się o własne zdrowie ale również budować nową, lepszą przestrzeń wokół siebie.

Duża wytrzymałość produktów Loffme wydłuża znacząco czas ich użytkowania. Dla nas filozofia Zero Waste to nie puste słowa, lecz idea która towarzyszy nam na każdym kroku podczas tworzenia produktów i opakowań oraz wyborze sposobów ich dystrybucji.

W Loffme szanujemy to co naturalne w nas samych i w otaczającym nas świecie.  Nasze produkty pomagają chronić i pielęgnować kobiecość w zgodzie z potrzebami ciała i jego cyklicznością na każdym etapie życia.

Dowiedz się więcej o produktach Loffme

Certyfikaty potwierdzające antybakteryjne i barierowe właściwości materiału:

oekotex 100
ecarf

Badania i certyfikaty

Badania i certyfikaty potwierdzające hypoalergiczne i barierowe właściwości materiału

ECARF

Materiał, z którego szyjemy produkty Loffme, jako jedyny w Europie posiada Certyfikat Fundacji Europejskiego Centrum Badania Alergologii –  ECARF Certyfikat jest przyznawany od roku 2006. Certyfikację otrzymują firmy, których produkty lub usługi są bezpieczne dla alergików. Symbol ECARF na produkcie oznacza, iż jest on przyjazny  dla osób z różnymi nietolerancjami, dermatozami i alergiami.

ECARF został opracowany zgodnie z wytycznymi oraz kryteriami ustalonymi przez naukowców z europejskich uczelni medycznych. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest udowodnienie przez producenta, iż produkt wnosi wkład w poprawę, jakości życia alergików i jest Hipoalergiczny. Badania przeprowadzone w celu uzyskania certyfikatu ECARF wykazały jednoznacznie, że materiał spełnia te wymagania.

OEKO-TEX Standard 100 klasa 1

Kolejnym certyfikatem potwierdzającym, jakość materiału, z którego szyjemy produkty Loffme jest Oeko-Tex standard 100, poświadczający jakość produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka. Organizacja Oeko-Tex przydziela certyfikat produktom, na których zostały przeprowadzane badania mające na celu zweryfikować obecność 100 najbardziej niebezpiecznych substancji zagrażających konsumentom.

Dzięki badaniom przeprowadzonych w laboratoriach na całym świecie certyfikowane produkty są wolne od środków wpływających niekorzystnie na zdrowie ludzi (m.in. formaldehydów, pestycydów czy substancji, które mogą być przyczyną wywoływania alergii). Ocenie podlegają również takie czynniki jak zapachy obce czy odporność na pot i ślinę.

Testy GDA

Materiał, z którego powstają maseczki ochronne Loffme, został przebadany przez francuską Agencję Zamówień dla Armii (DGA – Direction Générale de l’Armement). Badania potwierdziły jego wysokie właściwości filtrujące oraz ochronę przed cząstkami wielkości 3 μm (wirusy w tym SARS-CoV-2 – Koronawirus wywołujący Covid19) na poziomie 96,7%. Tym samym maseczki Loffme zostały oficjalnie dopuszczone do użytku na terenie Francji jako skuteczny środek ochrony osobistej w czasie pandemii.