Miesiączka w podróży czyli wielorazowe podpaski jadą na wakacje

Miesiączka w podróży czyli wielorazowe podpaski jadą na wakacje

W wakacje częściej niż w innych porach roku podróżujemy. Odwiedzamy bliskie i dalekie strony, pływamy w morzu, jeziorze i basenie. Wysokie temperatury, ograniczony dostęp do toalety oraz nie zawsze idealne warunki sanitarne sprawiają, że higiena intymna, w szczególności w czasie miesiączki może być większym wyzwaniem niż zazwyczaj.    

Higiena intymna 

Do podróży warto się przygotować, do miesiączki w podróży tym bardziej. Podstawą powinna być troska o higienę intymną, która pozwoli nie tylko uniknąć infekcji ale również czuć się bezpiecznie i komfortowo w czasie okresu. 

Aby łatwo podmyć się nawet w czasie wielogodzinnego przejazdu czy przelotu, warto zaopatrzyć się w wielorazową myjkę antybakteryjną. Pomocne będą również wkładki higieniczne Loffme, które ochronią bieliznę w dniach cyklu pozbawionych krwawienia. 

Jedna wkładka higieniczna Loffme może bez ryzyka infekcji i podrażnień być zmieniana raz na kilka godzin. Nie wydziela ona nieprzyjemnego zapachu, jest cienka i oddychająca. Kilka wkładek włożonych do plecaka lub walizki zabezpieczy bieliznę przez cały urlop. 

Wkładki Loffme nie wymagają natychmiastowego prania. Złożone „w kopertę” mogą poczekać przez kilka godzin, a nawet kilka dni na dostęp do mydła i czystej, bieżącej wody.  

Miesiaczka-w-podrozy-czyli-wielorazowe-podpaski-jada-na-wakacje-myjka-do-higieny-intymnej.jpg

Wielorazowe podpaski w podróży 

Nawet jeśli na co dzień okres nie jest dla Ciebie dużym wyzwanie, w czasie wyjazdu Twoje odczucia mogą okazać się zupełnie inne. Zmiana strefy czasowej, klimatu a nawet codziennej rutyny może spowodować, że dostaniesz miesiączkę wcześniej lub później niż przewidywałaś. 

Nie daj się zaskoczyć. Zabierz ze sobą nieco powiększony zestaw wielorazowych podpasek, na wypadek, gdyby krwawienie okazało się bardziej intensywne lub warunki do prania mało sprzyjające. 

Na szczęście, do prania podpasek Loffme nie potrzebujesz nic oprócz czystej wody i naturalnego mydła, które znajdziesz zarówno w górskim schronisku jak i na mazurskim kempingu. Niekiedy trudniejsze może się okazać suszenie, gdyż nie każda z nas czuje się komfortowo rozwieszając we wspólnej przestrzeni podpaski czy nawet zwykłą bieliznę. 

Dla nas, dziewczyn z Loffme, jak możecie zobaczyć na zdjęciach nie jest to problemem, a sama zmiana podpasek, ich przechowywanie, pranie i suszenie (nawet w czasie deszczu) było w tym roku mniejszym wyzwaniem, niż towarzysząca nam plaga komarów oraz korzystanie z mocno obleganego Toi Toi’a.

A jakie są Twoje doświadczenia z miesiączką w czasie wakacji? Czy pranie, suszenie lub zmiana wielorazowych podpasek w warunkach polowych jest prosta jak w domu, czy przysparza Ci trudności?  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane *