Jak prać podpaski wielorazowe i wkładki higieniczne?

Jak prać podpaski wielorazowe i wkładki higieniczne?

W czasach pralek automatycznych i skutecznych środków piorących, wydawać by się mogło, że pranie nie powinno nikomu przysparzać problemów. Tymczasem, pranie podpasek wielorazowych potrafi skutecznie zniechęcić nie jedną osobę do ich używania. 

Odpowiadamy na najczęstsze pytanie i obawy które towarzyszą wielu kobietom przed zakupem pierwszych wielorazowych podpasek oraz wkładek higienicznych Loffme. 

Czy podpaski się dopiorą? 

Jak najbardziej. Wielorazowe podpaski i wkładki Loffme użytkowane zgodnie z zaleceniami dopierają się bez stosowania agresywnych środków piorących i odplamiaczy. 

Czy brudne podpaski nie będą nieprzyjemnie pachnieć?

Nie. Nieprzyjemny zapach zużytych środków higienicznych zawdzięczmy rozwojowi drobnoustrojów w ich strukturach. Podpaski i wkładki higieniczne Loffme szyte są ze specjalnego materiału barierowego, który nie dopuszcza do namnażania się bakterii i grzybów i tym samym przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. 

Czy podpaski należy namoczyć przed praniem?

Namaczanie nie jest konieczne. Wskazane jest natomiast wypłukanie podpasek Loffme w zimnej wodzie przed upraniem, co pozwoli zapobiec utrwaleniu się krwi na powierzchni i w strukturach materiału.  

Czy mogę prać podpaski razem z normalnym praniem?

Tak. Podpaski wielorazowe Loffme mogą być prane ręcznie lub w pralce w temperaturze 30, 40, 60 a w razie potrzeby również 90 stopni. Przed praniem należy zapiąć rzepy, aby nie pozaciągały innych ubrań. Do prania podpasek nie należy stosować płynów do płukania, które mogą zmniejszać chłonność materiału. 

Czy podpaski lepiej prać ręcznie czy w pralce?

Podpaski należy prać w taki sposób, aby było najwygodnie. My pierzemy nasze ręcznie podczas okresu, w wodzie z mydłem. Po zakończonej miesiączce pierzemy wszystkie na raz w pralce.  

A co jeśli zostanie plama?

Jeśli z jakiegoś powodu na podpasce lub wkładce Loffme pozostanie plama, należy namoczyć ją prze kilka minut w bardzo gorącej wodzie lub w wodzie z dodatkiem octu. Pozwoli to nie tylko usunąć trwałe zabrudzenia ale również przywrócić pełną chłonność materiału

Czy kolor się nie spierze, czy podpaski nie zafarbują prania?

Kolor podpasek jest trwały i nie zafarbuje ani prania ani bielizny. Przy długim  użytkowaniu i częstym praniu może jedynie nieznacznie wyblaknąć.  

Czy suszenie podpasek zajmuje dużo czasu?

Podpaski Loffme są bardzo chłonne ale również bardzo cienkie. Po praniu wysychają w ciągu 2-3 godzin w temperaturze pokojowej, a na umiarkowanie rozgrzanym kaloryferze nawet szybciej. Suszenie w suszarce bębnowej nie jest zalecane – może przyspieszyć zużywanie się podpaski.   

Czy mogę wyprasować podpaski?

Prasowanie podpasek nie jest zalecane. 

Czy po kilku użyciach podpaski zużyją się i trzeba będzie kupić nowe? 

Wielorazowe podpaski i wkładki higieniczne Loffme mają 2 lata gwarancji producenta, zakładającej ich intensywne użytkowanie. Po tym okresie nie ma powodu, żeby je wyrzucać. Mogą być dalej użytkowane tak długo jak spełniają swoją rolę.  

Jak dbać o wielorazowe podpaski oraz wkładki higieniczne Loffme?
Pranie podpasek wielorazowych

Instrukcja prania podpasek i wkładek wielorazowych

Wielorazowe podpaski Loffme mogą być prane ręcznie lub w pralkach automatycznych z codziennym praniem w temperaturze 30, 40 lub 60 stopni, a okazjonalnie również w 90 stopniach C. Nie wymagają namaczania i dopierają się bez stosowania agresywnych środków piorących i odplamiaczy. 

Innowacyjny, barierowy materiał z jakiego wykonane są podpaski Loffme zapobiega namnażaniu się bakterii i grzybów w ich wnętrzu przez co NIE ma potrzeby dodawania do prania proszków odkażających, jak ma to miejsce w przypadku innych podpasek wielorazowych.

Jak prać podpaski wielorazowe?

1. Spłucz podpaskę pod zimną wodą.

2. Upierz ręcznie w wodzie z mydłem lub w pralce bez dodatku płynu zmiękczającego.

3.Wysusz na świeżym powietrzu lub na kaloryferze.

Pranie popasek wielorazowych Loffme to naprawdę nic trudnego. Jeśli nie znalazłaś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie lub masz inne wątpliwości dotyczące prania lub użytkowania wielorazowych podpasek i wkładek daj nam znać w komentarzu lub napisz do nas wiadomość (sklep@loffme.com). Chętnie pomożemy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane *