Dlaczego wielorazowe podpaski Loffme?

Dlaczego wielorazowe podpaski Loffme?

Aby móc odpowiedzieć na pytanie z tytułu poniżej przedstawiamy nasze przemyślenia i przeliczenia dotyczące jednorazowych produktów higienicznych.

Badania

Ostatnie badania mające na celu wyłonić średni wiek kobiet w okresie menstruacji, przeprowadzone zostały przez EHIS i opublikowane przez GUS są z roku 2014. Doczytać się możemy, iż kobiety w Polsce są w fazie menstruacji średnio od 15 r.ż. do 49 r.ż. Z racji na brak innych oficjalnych badań to właśnie ten zakres wieku wzięliśmy pod uwagę wyliczając średnie zużycie jednorazowych środków do higieny intymnej. Osobiście jednak uważamy, że ten wiek od roku 2014 do 2018 znacząco się obniżył.

Środowisko

Według prognoz GUS w Polsce w 2018 r. było 9.286.263 kobiet w fazie menstruacji. Oznacza to, że jeśli każda z Pań użyje na dobę średnio czterech sztuk podpasek, to w trakcie 6 dni menstruacji wyprodukowanych zostanie w jednym miesiącu 222.870.312 szt. odpadów higienicznych. W skali roku 2.674.443.744 szt. odpadów, prawie TRZY MILIARDY zużytych środków higienicznych trafi na wysypiska śmieci. I tak naprawdę bez znaczenia jest tu fakt, że policzyliśmy wyłącznie podpaski, bo tak naprawdę można wstawić sobie słowo tampon albo obie opcje zamiennie. Ważne jest ile sztuk jednorazowych odpadów sanitarnych będzie musiało zostać z utylizowanych albo, że zagubione gdzieś pośród traw będą się rozkładały od 100 do 300 lat.

Zdrowie

Używając jednorazowych podpasek powinnyśmy zapoznać się również z aspektem ich niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie w obrębie okolic intymnych. Substancje używane w podpaskach i tamponach zaburzają naturalne środowisko pochwy, co może przyczyniać się do infekcji, alergii, a nawet grzybic. Korzystając z rozwiązań jednorazowych kobiety bardzo często mają zaburzony obraz menstruacji. Bo oprócz naturalnych symptomów, jakie wysyła nam nasze ciało, czyli obrzęki, ból, nadwrażliwość ciała i zmysłów. Dochodzi też odczucie dyskomfortu związanego z wilgocią, nieprzyjemnym zapachem oraz odczuciem ogromu utraconej krwi. W rzeczywistości nieprzyjemny zapach to efekt kontaktu krwi menstruacyjnej z absorbentem, nieoddychającą warstwą wodoodporną zastosowaną w podpasce. Uczucie wilgoci i ciężkości w podpasce to efekt kontaktu krwi również z absorbentem, który mocno „puchnie” podczas stosowania jednorazowej podpaski.

Przyjęte jest w środowisku medycznym, że kobiety nie obarczone dysfunkcjami zdrowotnymi podczas jednego cyklu tracą od 30 ml do 80 ml krwi. Wynika z tego, że w jedną podpaskę maksymalnie wchłania się TYLKO ok 3,5 ml krwi. Jest to ilość tak niewielka, że powinna być praktycznie nie odczuwalna, jako dyskomfort.

Ekonomia

Kolejnym aspektem, który przemawia według nas na niekorzyść jednorazowych podpasek jest brak ekonomii i tu również bez znaczenia jest fakt, jaką kwotę obierzemy czy 7,00 zł czy 16,00 zł czy 40,00 zł na miesiąc. Ponieważ najbardziej istotne jest to, że wydane pieniądze wyrzucimy, wcześniej szkodząc sobie, a ostatecznie środowisku naturalnemu.

Odpowiadając wprost na tytułowe pytanie, „Dlaczego wielorazowe podpaski Loffme?”  

Głównie, dlatego, że jest to produkt bezpieczny, wygodny w użytkowaniu i praniu. Nie pozostają na podpasce żadne plamy i bardzo szybko schnie. Możliwości filtracyjne zastosowanych materiałów powodują, że nie powstaje nieprzyjemny zapach podczas użytkowania. Nadmiar wilgoci szybko wyparowuje, dzięki czemu materiał wciąż pozostaje chłonny. Materiał bazowy w produktach Loffme posiada certyfikat ECARF oznaczający, że produkt jest sklasyfikowany, jako hypoalergiczny. Loffme mogą używać kobiety z alergiami kontaktowymi, Atopowym Zapaleniem Skóry. Produkty są bardzo trwałe, ich czas użytkowy określamy po własnych testach nawet na 24 m-ce. Jeśli tylko kobietom nie będzie przeszkadzał aspekt estetyczny, czyli „wyprany” kolor. Po czasie użytkowania nasze produkty w całości nadają się do recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane *