Cała prawda o wielorazowej wkładce higienicznej

Cała prawda o wielorazowej wkładce higienicznej

Wielorazowa wkładka higieniczna ma wiele zalet. Jest wygodna w użyciu, bezpieczna, łatwo się dopiera. Pozwala zaoszczędzić pieniądze w domowym budżecie. Powoduje mniejsze zużycie materiałów jednorazowych, a co za tym idzie, odpadów…

Dlaczego nie wszystkie kobiety używają wielorazowych wkładek? Czy brak czasu jest wytłumaczeniem? Jak mocno presja społeczna i stereotypy wpływają na decyzje zakupowe? Warto dowiedzieć się, co przemawia za wyborem artykułów wielorazowego użytku do higieny intymnej.

Wkładki higieniczne wielorazowe pozwalają zaoszczędzić

Nie wszystkie kobiety wiedzą, że istnieje alternatywa dla jednorazowych artykułów do higieny intymnej. Robiąc zakupy w sklepach, nie widzimy tych produktów na półkach. Nasuwa się oczywiste wytłumaczenie. Wielorazowe wkładki higieniczne mniej się opłacają w kalkulacjach przemysłu i handlu, niż jednorazowe.

Wielorazówki są wybawieniem od nadmiernego wydawania podczas zakupów. Rutyna w podejmowaniu decyzji zakupowych, sięganie na półkę po najbardziej dostępne rozwiązania jest niekorzystne dla portfela. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, nie tylko jednorazowo, warto mieć trochę sprytu i sięgnąć po ochronę i zabezpieczenie na czas miesiączki, po produkty wielorazowe.

Mniej odpadów dzięki zamianie jednorazowych na wielorazowe

Zmiany klimatyczne, postępująca degradacja środowiska wywołują niepokój. Powiedziano zapadające w pamięci zdanie: „Mieszkamy na planecie, którą pożyczyliśmy od naszych dzieci”. Mamy więc poważne zobowiązania. Życie bardziej w zgodzie z naturą szybko można osiągnąć, przez zmianę w codziennych czynnościach.

Z nawyku zużywamy, wyrzucamy, bierzemy nowe, kilkanaście razy w ciągu doby. Jak wytwarzać mniej śmieci, zwłaszcza takich, które rozkładają się 100, 200 lub 300 lat? Warto zastąpić artykuły jednorazowe, takimi, które możemy używać dłużej. Wybawieniem dla kobiet jest wielorazowa wkładka higieniczna. Zero śmieci! Pierzemy ją razem z innymi rzeczami w pralce. Nie ma potrzeby zużywać dodatkowych ilości wody, energii elektrycznej i środków piorących.

Zapomniałaś kupić? Wkładki higieniczne wielorazowe nigdy się nie kończą

Staranne układanie listy zakupów to rozwiązanie, które może ułatwiać życie. Dobre planowanie, robienie zapasów, zapobiegliwość to cechy, które procentują w codziennym funkcjonowaniu. O wszystkim trzeba pamiętać, sprawdzić. Tworzy to pewnego rodzaju obciążenie, stres. Mimo świetnej organizacji, w najmniej odpowiednim momencie kończy się coś, bez czego trudno się obejść. Niekiedy potrzeba jest tak pilna, że specjalnie musimy jechać do sklepu.

Wkładki higieniczne, wielorazowe zawsze mamy w domu. To wybawienie, nie trzeba pamiętać o uzupełnieniu zapasu artykułów higienicznych przed miesiączką. Po prostu zawsze są, wystarczy wyprać, wysuszyć i złożyć. A prawda jest taka, że samych wkładek nie musisz stosować codziennie! Najczęstszym momentem, kiedy używamy wielorazowej wkładki jest infekcja intymna. I to właśnie wtedy będziemy po nią sięgać.

Szkodliwe stereotypy

Jak wiele wyborów w życiu podejmujemy samodzielnie? Świadomość tego, co na nas wpływa i kieruje decyzjami, pozwala zweryfikować własne poglądy. Ulegamy stereotypom, robimy coś, bo wszyscy tak robią. Niekiedy wiemy o tym, a jednak nie chcemy się przeciwstawić utartym schematom. Bo co ludzie powiedzą? Świadomość konsumencka pozwoli wybierać według własnego systemu wartości.

Obecność toksyn w artykułach higienicznych jest faktem. Genetycznie modyfikowana bawełna zawiera glifosat, herbicyd totalny, nadużywany w rolnictwie przemysłowym. Przez waciki kosmetyczne, pieluchy i podpaski przedostaje się do organizmu. Wykrywa się go w moczu niemowląt, a przecież zaledwie kilka miesięcy stykają się z pieluchami i chusteczkami kosmetycznymi. Kumulacja tej toksyny prowadzi do nieodwracalnych skutków (autyzm, nowotwory) i trudno ją usunąć z ciała.

Dlatego warto wybrać bezpieczne produkty, do których można mieć zaufanie. Wybawczyni kobiet – wielorazowa wkładka higieniczna nowej generacji jest wykonana z syntetycznych materiałów barierowych Loffme. Łączy zalety podpaski naturalnej (przyjemna w dotyku, nie odparza, nie wzmaga pocenia) i syntetycznej (łatwo się dopiera i szybko schnie).

Przeczytaj także: Zero Waste w łazience – 10 wskazówek na start

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane *